top of page

טיפולים

ליצירת קשר 054-6410845

זן שיאצו

אני מטפל בזן שיאצו משנת 1993. זהו טיפול העובד באופן מדוייק ועמוק על הצ'י - אנרגיית החיים. האפקט שלו הוא, בדרך כלל, הרפייה עמוקה בזמן הטיפול ותחושת חיוניות ואיזון גופני ונפשי אחרי הטיפול, המלווים, בדרך כלל, גם בהקלה בבעיות בגללן באים המטופלים כמו גם שיפור באספקטים אחרים של החיים. כל אחד ואחת יכולים ליהנות מטיפול שיאצו כסוג של תחזוקה של הבריאות, טיפול הוליסטי שיכול למנוע התפתחות של בעיות רפואיות. אנשים מגיעים לטיפול ממגוון סיבות: בעיות רפואיות שונות, בעיות אורטופדיות, כאבים, מתח, עייפות או פשוט רצון להיטיב את איכות החיים.

הטיפול מתבצע בשכיבה על פוטון שיאצו או מזרן טיפולים, בלבוש מלא ועיקרו העברת מישקל עדינה/לחיצה מקומית לאורך מסלולי אנרגיה - מרידיאנים של השיאצו, ונקודות ואיזורים ספציפיים.

 

הטיפול מתחיל באבחנה בה אני חש היכן יש עודף של אנרגיה 'ג'יטסו' ביפנית - אנרגיה תקועה - מתח, והיכן יש חוסר אנרגיה - מקום חלש יותר הזקוק להזנה, 'קיו' ביפנית. הג'יטסו הוא המערכת שאיתה אנו פועלים באופן אוטומטי ובאופן מוגזם. ה'קיו' הוא חולשה, או אולי חוזקה מודחקת שלנו, מערכת שזקוקה לאנרגיה אך לא מקבלת אותה. הטיפול הוא תמיד הזנת המקום החלש או המודחק, הקיו. הזנת ה'קיו' מחזק אותו, משפר את תפקודו, וגם גורם לג'יטסו, לאנרגיה התקועה במקום העודף להשתחרר ולהזין את האיזורים החלשים.

ישנן לפחות שתי שכבות של 'קיו'/חולשה, היאנג קיו הוא המרדיאן שמשחרר את הג'יטסו/העודף והוא המרידיאן דרכו תהיה ההשפעה האנרגטית המיידית האפקטיבית ביותר. היין קיו/קיו עמוק הוא חולשה עמוקה יותר אשר מגיבה לעבודה אחרי שהשכבה החיצונית יותר הגיעה לאיזון יחסי. הקיו העמוק הוא מערכת שהחולשה שלה בסיסית יותר, יש בה פחות אנרגיה והשיקום שלה הוא איטי הרבה יותר. בכל טיפול בדרך כלל יוקדש רוב הזמן לקיו העליון היאנג קיו וחלק מהזמן בעיקר לקראת סוף הטיפול לקיו העמוק.

למעשה הטיפול מזכיר למערכת הגוף/צ'י/נפש מה הצרכים האמיתיים שלה, או איך לעבוד באופן הרמוני יותר. חשוב לציין שהקיו והג'יטסו אינם אבחנות שאני עושה בראש לפי תשאול והתבוננות אלא דברים שאני חש אנרגטית בגוף שלי ובכפות ידי בכל רגע שאני בא איתם במגע. מאסונגה מייסד הזן שיאצו אמר שהמטפל מגיע להארה ברגע האבחנה. השחרור שמתרחש אצל המטופל/ת מתרחש גם אצלי.

291654124_554621819482799_52232616289060

ציורים יעל כהן

בי אם סי BMC - Body-Mind Centering

בי אם סי הוא גישה מאוד פתוחה ומגוונת לטיפול. אין בו פרוטוקול מסודר של אבחנה וטיפול. יש בו אלמנט של חיפוש משותף, רב מימדי וחוויתי.

 

הטיפול יכול להיות טיפול במגע בו אני חש את רקמות הגוף המערכות האנטומיות והפיזיולוגיות השונות (לפי החלוקה המערבית מדעית) ועובד איתן באופני מגע שונים. הטיפול יכול לכלול גם הנחייה מילולית בה אני מנחה את המטופל/ת בטיול בתוך הגוף ובהקשבה לתחושות ובהדמייה של המבנים הפנימיים והתהליכים המתרחשים ברמות שונות של הגוף, ממערכות גדולות ואיברים, דרך הרקמות ועד למתרחש בתוך התאים.

הטיפול הוא דיאלוגי. אני מעודד את המטופל/ת לדווח לי תוך כדי על התחושות והחוויות ואני לפעמים שואל אותו או אותה מה החוויה ברגע מסויים בו חשתי אני משהו משמעותי. הטיפול יכול לכלול גם תנועה של המטופל/ת.

המטופל/ת לומדים להקשיב לתנועה המתעוררת בגוף ולבטא אותה כמו גם לנוע מתוך מערכות פנימיות ועקרונות תנועתיים ואף תנועות ספציפיות אותם אני מלמד.

 

אספקט משמעותי הוא לעיתים קרובות חזרה לשלבים התפתחותיים ראשוניים, לעיתים כאלה שלא נחוו באופן מלא או אופטימלי ברחם או בינקות. החזרה לשלבים אלה מאפשרת אירגון מחדש של דפוסים תנועתיים, נפשיים וקוגניטיביים.

 

הטיפול מתאים לכולם ובמיוחד למתעניינים בהשתתפות אקטיבית בתהליך. זה יכול להיות תהליך לימודי לא פחות מאשר טיפולי. התהליך במפגש הבי אם סי הוא מסע חוויתי ותודעתי של גילוי. אנשים מגיעים לעבודה עם הבי אם סי, לעיתים, לא במטרה לטפל בבעייה גופנית או נפשית אלא בחיפוש אחר הדרכה בכלי של התפתחות אישית, ידיעה עצמית ושכלול היכולת התנועתית. מתאים מאוד גם למטפלים ומורים הרוצים לשכלל ולהרחיב את הכלים שלהם.

מטופלים/ות משתפים/ות

מיכאל יקר, הגעתי אליך לפני שנתיים בגלל בעיה נירולוגית ונשארתי עד היום בזכות האדם שאתה. מצאתי אצלך מקום מכיל לכל מורכבות. הכרתי אדם יוצא דופן, מקצועי, חכם, רגיש ולומד. לומד הכל- את הבעיה שבגללה הגעתי , האדם שאני וקשוב למה שיכול לעזור לי. לא שבוי בקונספט. למדת אותי ואתה מתאים את הטיפול למי שאני. אני יוצאת ממך פוסעת על ענן ולומדת להשאיר את ההרגשה. איש יקר אין הרבה מהזן שלך. אוהבת ומעריכה אותך מאד.

חנה זלזניק יהוד

אני ממליצה מאוד על טיפולי הזן שיאצו של מיכאל שחרור. מיכאל הוא מטפל מקצוען ומנוסה.

לי הוא עזר בצורה נפלאה לרפא ולהתנהל עם מחלת סוכרת  מורכבת. כבר מהטיפול  הראשון  שלו המצב אצלי השתפר בהרבה. בהדרגה לאורך השנה פלוס שאני מטופלת אצל מיכאל ירדתי מרמות  סוכר גבוהות מאוד למצב שהסכרת רוב הזמן מאוזנת. זאת בזכות הטיפולים המצוינים  שלו וההדרכה והליווי הצמודים בעניין התזונה ומעקב אחרי רמות הסוכר. מיכאל עושה איבחון בתחילת כול טיפול ואז כשהוא מטפל  מתחולל ריפוי  רב עוצמה  איפה שצריך ! ההרגשה אחרי הטיפול  היא שהגוף נמצא במצב הכי טוב שיכול להיות. בנוסף הטיפול תורם מאוד גם להפגת מתחים .

מיכאל  עזר לי גם בעצות להתנהלות  בריאה וחכמה וזה עבד בגדול  .

תודה רבה מיכאל היקר !


חיננית מזרחי

אם יש צורך אפשר

לשאול אותי בכתובת המייל  הזה :

hindav64@gmail.com

bottom of page